| Färg | Svart |
|---|---|
| Operativsystem | Android |
| Anslutningar | Uppgift saknas |
| Vikt | 136 g |
| Designtyp | Touch |
| Minneskortstyp | Uppgift saknas |
| Minneskorts stöd (upp till) | Uppgift saknas |
| CPU | Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.0 GHz Cortex-A53 |
| Batterityp | Non-removable Li-Ion 2400 mAh battery |