En liten kompakt SmartPhone med Tillgång till android market för olika funktioner, Pekskärms styrning med 3.5" Färg skärm. Utrustad med Bluetooth, WiFi och Google GPS Maps
| Färg | Lila |
|---|---|
| Operativsystem | Android 8 |
| Vikt | 113 g |
| Designtyp | Touch |
| Minneskortstyp | MicroSD |
| Minneskorts stöd (upp till) | 32GB |
| CPU | 800 MHz ARM 11 |
| Batterityp | Li-Ion 1350 mAh battery |